Biżuteria jest dla każdego bez względu na płeć.

Biżuteria bez względu dla kogo jest przeznaczana, często budzi mieszane uczucia i jest różnie postrzegana. Niestety każdy z nas ma inne preferencje, inne oczekiwania. Kobieta choć ze swojej natury zna się na kosmetykach, ubraniach i biżuterii to nie zawsze umie wybrać tą odpowiednia. Dotyczy to przede wszystkim młodych kobiet. Biżuteria wybierana przez nie nie pasuje do stroju lub ich fryzury, a także osobowości.

Panie bardzo powoli uczą się właściwego kompletowania swojej garderoby, w której skład wchodzi także biżuteria. Biżuteria aby dobrze wyglądała musi pasować do reszty naszego ubioru. Ważna jest jej wielkość oraz kolor.


Zbyt duża biżuteria nie pasuje do skromnego ubioru. Biżuteria nie może się rzucać w oczy, powinna ona być tylko dodatkiem do reszty ubiory. Jest to element który podkreśla nasz wygląd. Młode kobiety o tym zapominają i u nich biżuteria jest na pierwszym miejscu. Zamiast podkreślać ich urodę, sprawiają że kobieta źle wygląda. Nawet mężczyzna, który patrzy na takie dziewczyny widzi, że coś jest nie w porządku. Mężczyźni nie interesują się sztucznymi kobietami, a za takie uznają także te które noszą zbyt dużo widocznej biżuterii. Tak samo jak zbyt intensywny makijaż odpycha od kobiety to tak samo działa nadmiar biżuterii.

Kobiety już wtedy kiedy są małymi dziewczynkami chcą nosić biżuterie. Biżuteria na początku jest pożyczana od mamy i starszej siostry, a następnie samodzielnie kupowana. Od wczesnego dzieciństwa kobiety, wtedy jeszcze dziewczynki są przekonane do posiadania biżuterii. Nie mają żadnych oporów by ją założyć, w przeciwieństwie do chłopców. Oni nawet wtedy kiedy są już w pełni dorośli, to krępują się ją nosić. Dopiero dzisiejsi młodzi mężczyźni powoli się do niej przekonują. Nie boją się poznawać trochę bardziej kobiecego świata, bo podoba się im biżuteria przeznaczona specjalnie dla nich.

Kupno pierwszej biżuteria w życiu jest bardzo ważne. Nie jest to takie proste, jak kupno innych przedmiotów. Nad każdą biżuterią kobieta musi się zastanowić. W żadnym wypadku nie kupi biżuterii w ciągu kilku minut. Nawet jeśli się jej spodoba to z przyjemnością obejrzy biżuterie dostępną w całym sklepie. Nie chce ominąć jakieś ładniejszej, efektowniejszej biżuterii. Poza tym kobiety niczego nie lubią szybko kupować.

Męska biżuteria jest także kupowana przez kobiety, chcą oni aby mężczyźni także ją nosili. Kobiety wcale nie uważają, że biżuteria jest zarezerwowana tylko dla ich płci. Są one przekonane o tym, że mężczyźni także powinni ją nosić. Same ich do tego zachęcają i kupują w sklepie biżuterie. Mężczyzna gdy zakłada biżuterie nie powinien czuć się skrępowany. Należy podkreślić fakt, że mężczyznę znacznie łatwiej przekonać do noszenia biżuterii niż nałożenia makijażu.

Wie o tym każda kobieta, która próbowała wykonać obie czynności. Oczywiście żaden mężczyzna nie włoży na siebie kobiecej biżuterii, nawet tak dla zabawy. Mężczyźni są bardzo wrażliwi na punkcie swojej męskości. Dużo się zastanawiają zanim zdecydują się na założenie biżuterii. W żadnym wypadku nie chcą być uznani za niemęskich, dotyczy to zarówno opinii męskich jak i damskich. Biżuteria męska jest dostępna zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Ci panowie, którzy się krępują kupić biżuterie w stacjonarnym sklepie mogą tego dokonać w sklepie internetowym i pozostać anonimowym. Oczywiście do czasu, gdy ją założą.

Dodaj komentarz