Doceniajmy to, co mamy.

Mówi się, że podróże kształcą, jednak czy naprawdę właściwie doceniamy naszą najbliższą okolicę. Nie zawsze bowiem to, co jest daleko może nam odpowiadać, a to, co jest blisko, nie zawsze jest przez nas doceniane. Dzisiaj bowiem to, co piękne nie zawsze gdzieś daleko, ale może być tuż za rogiem. Dlatego należy doceniać nasze najbliższe otoczenie.

Wtedy będziemy mogli zobaczyć piękno naszej najbliższej okolicy i jednocześnie zobaczyć, to co jest dla nas wszystkich ważne.

Jednak wielu z nas wybiera wyjazdy do dalekich krajów, zapominając o tym, co wokół nas. Nie możemy o tym zapominać. Dzięki temu mamy szansę na rozwój poznanie tego, co piękne i wspaniałe więc w naszym regionie. Może wyjazdy zagraniczne są czymś, czym możemy się pochwalić, ale nie zawsze odzwierciedlają i pokazują prawdziwe życie i możliwości, które byśmy chcieli.

Nasze regiony, nasze miasta, nasza najbliższa okolica jest tym, co każdy z nas powinien doceniać. Nie doceniamy tego, a co za tym idzie niewłaściwie odbieramy to, co wokół nas. Dzisiaj musimy patrzeć na wszystko szerzej i lepiej odbierać to, co sami chcemy. Wtedy z pewnością łatwiej nam będzie patrzeć, jak rozwija się na świat i gdzie możemy właściwie się realizować. Nie ma znaczenia czy wybieramy podróż samochodem, czy planujemy jakaś pieszą wędrówkę. Ważne, aby doceniać to, co mamy wokół siebie, a nie zachwycać się pięknem i tajemniczością innych regionów świata.

Dodaj komentarz