Dieta na zaparcia – zaczynam stosować

Jak pisałam ostatnio obecnie nie wiem, czy to winna pory roku, ale mam małe problemy z zaparciami i walczę, aby się ich pozbyć. Kilka godzin posiedziałam w internecie, aby znaleźć skuteczny sposób na zwalczenie tego problemu i chyba znalazłam rozwiązanie, może nie do końca szybkie, ale mam nadzieje, iż będzie odpowiednie dla mojego ciała i organizmu. Mianowicie chce stosować dietę a mianowicie coś specjalnego na te dolegliwości czyli – dieta na zaparcia.

 

Nie chce bowiem faszerować się jakimiś lekarstwami czy specyfikami. Raczej skłaniam się ku naturalnemu rozwiązaniu problemów z zaparciami i mam nadzieje, że właśnie podejście kompleksowo, a mianowicie poprzez eliminacje przyczyn zaprać i stosowaniu właściwej diety uda mi się ten problem rozwiązać.

Zdaje sobie tez sprawę, iż nie uda mi się tego osiągnąć z dnia na dzień, ale mam nadzieje, że z czasem problem ustąpi a dzięki stosowaniu właśnie diety na zaparcia, nie będzie to jakiś problem powracający.

Taka dieta na zaparcia powinna wyeliminować przynajmniej te produkty które powodują zaparcia, a jednocześnie poprzez odpowiedni dobór innych produktów wpływających na zwalczanie problemu, jego eliminacje. Przynajmniej tak to rozumiem i oczywiście z czasem okaże się jak to będzie wyglądało, ale wydaje mi się, iż jest duża szansa na rozwiązanie problemu zaparć właśnie na takim etapie.

Gdyby jednak się to nie udało, trzeba będzie sięgnąć po środki lecznicze, jednak że nie lubię łykać jakiś tabletek, może być jakimś tam małym problemem w ostateczności. Jednak w sumie na coś będzie się trzeba zdecydować, chodź na początek postaramy się aby dieta na zaparcia zrobiła właściwy porządek w moim ciele i zadziałała jak należy i odpowiednio.

Oczywiście jak macie jakiś inne swoje spostrzeżenia co do diety na zaparcia, to proszę o info. Z chęcią poznam jakiś sposób, który może gdzieś pominęłam.

 

Przy okazji fajne zdjęcia dodatkowe znalazłam z tym związane i z żabką, którą widać w poprzednim moim wpisie.

dieta na zaparcia zaparcia

 

 

 

 

8 komentarzy to “ Dieta na zaparcia – zaczynam stosować ”

 1. arkadia1 napisał(a):

  myslęm że dieta przy zaparciach to podstawa której nalezy przestrzegać rygorystycznie. Mojej córce do tego stopnia dokuczały zapracia że lekarka poleciła stosowanie leku Dicopeg junior by się już tak nie męczyła. U mnie np działa marchewianka i ryż z dodatkiem śliwek bez skórki 😉

 2. karol napisał(a):

  Zaparcia to problem, ale własnie dieta może zdziałać cuda.

 3. Danka napisał(a):

  Dieta na zaparcia. Nie wiem czy zadziała. Lepiej chyba zacząć stosowac jakieś leki.

 4. Paulnka napisał(a):

  Dieta na zaparcia to według mnie lepsze rozwiązanie niż jakies tabletki czy leki na zaparcia. Życzę powodzenia w stosowaniu diety.

 5. Becia napisał(a):

  No ja nie wiem czy dieta na zaparcia jest lepszym rozwiązaniem niż leki. CHyba kwestia jakie mamy te zaparcia.

 6. Katarzyna Warszawa napisał(a):

  Życzę powodzenie. każdy sposób jest dobry. Wązne aby przyniósł zamierzony efekt.

 7. Fajny gość napisał(a):

  ZAPARCIA to zawsze problem. Ważne że są sposoby aby ich się pozbyć

 8. Paulina Bydgoszcz napisał(a):

  Zaparcia, to zawsze jest problem i czasami cieżko sobie z nimi poradzić i tzreba znaleźć skuteczny sposób, na pozbycie się problemu. Dieta na zaparcia to w sumie jedno z pierwszych rozwiązań, które powinniśmy stosować.

Dodaj komentarz